Élivo
Élivo Zero Zero Deluxe Blanco Made in Spain

Élivo Zero Zero Deluxe Blanco
Alc. 0,0% Vol. Certyfikat Halal

Monitorowanie procesu dojrzewania na polu pozwala określić dzień zbiorów zgodnie z optymalnym stanem winogron. Zbiór dokonywany jest ręcznie. W winnicy winogrona wybierane są ręcznie, a następnie trafiają do szypułkarki. Po zmiażdżeniu moszcz się schładza aż do uzyskania naturalnej dekantacji. Następnie moszcz trafia do kadzi fermentacyjnej, gdzie temperatura jest kontrolowana, by fermentacja odbywała się przy niskich temperaturach. To pozwala uzyskać trwałe i świeże aromaty, które później się utrzymują w procesie ekstrakcji alkoholu. Dealkoholizacja otrzymywana jest za pośrednictwem układu ciśnienia o niskiej temperaturze, gdzie łączą się wysokie ciśnienie z temperaturą 30 stopni po to, by etanol/alkohol przeszedł w stan pary. Pary wydobyte są za pomocą ekstraktora gazów i reszta wina pozostaje w stanie ciekłym bez etanolu/alkoholu. Raz dealkoholizowana część wina starzeje się 6 miesięcy we francuskich, dębowych beczkach razem z osadem winnym w zbiornikach ze stali nierdzewnej. To połączenie zapewnia delikatność w ustach i lepsze postrzeganie odmian aromatów, a szczególnie szczepu Albariño. Proces jest kontynuowany poprzez klarowanie i filtrację przed przystąpieniem do realizacji końcowego kupażowania win i butelkowania.

Kraj pochodzenia: Hiszpania

Szczep: Wino bezalkoholowe wydobyte przed dealkoholizacją z winogron szczepów: Albariño (60%) i Airén (40%).

Wygląd: Jasne, czyste i błyszczące o blado żółtym kolorze i zielonkawym blasku.

Zapach: Prezentuje elegancką równowagę pomiędzy kwiatowymi i owocowymi aromatami uwydatniając woń owoców, takich jak melon czy mango. Zauważa się roślinną głębię siana z nutą uwędzenia. Po delikatnym napowietrzeniu wino się otwiera, uwalniając wybuch aromatów, przypominając nam dojrzałe owoce i różnorodne zapachy roślin.

Smak: Uporządkowany, zrównoważony i elegancki w ustach. Delikatny przechodząc przez usta pozostawiając słodycz łącząc niuans cierpkości z cytrynową skórką pomarańczy. Przedstawia gęstość w ustach dobrze związaną ze świeżością długiego i miękkiego trwałego zakończenia. Ostatni posmak jest pełen wspomnień o dojrzałych owocach.

Łączenie: Élivo Zero Zero Deluxe Blanco stworzone do konsumpcji w domu, towarzysząc codziennemu życiu. Doskonale pasuje do potraw, które spożywamy każdego dnia, jak również do szybkich dań obecnych w dzisiejszych czasach. Możemy je także popijać przy przystawkach czy po prostu czekając na posiłek.